تعمیرات یخچال

9 / 10
از 61 کاربر

تعمیرات یخچال توسط تعمیرکاران مجموعه تعمیر پرشین به صورت اصولی و حرفه ای انجام می گیرد و هزینه های در نظر گرفته شده بسیار منصفانه میباشد. یخچال از لوازم ضروری در منزل و هر مکانی می باشد و ما به صورت مداوم از یخچال استفاده می کنیم این وسیله در طول زمان همانند هر وسیله ی  دیگری با مشکل خرابی قطعه روبرو شده و نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد بنابراین با توجه به اینکه تعمیرات یخچال و سرویس یخچال از خدمات تخصصی به شمار می رود حتماً باید از فرد متخصص کمک بگیرید.مجموعه تعمیر پرشین در زمینه ی تعمیرات یخچال خدماتی عالی را ارائه می کند و اگر یخچال تان خراب شده و عملکرد مناسبی ندارد ، می توانید با تماس با تعمیرکاران ما در این مجموعه جهت تعمیر یخچال اقدام نمایید.یخچال شامل بخش های مختلفی است که هر یک وظیفه خاص خود را دارد بنابراین در ابتدای تعمیر باید قطعات یخچال را شناخت. اجزای تشکیل دهنده یخچال به طور کلی به اجزای زیر تقسیم بندی می شود:

  • چرخه یا سیکل تبرید
  • اجزای خارجی و بدنه
  • اجزای الکتریکی

تعمیرات یخچال

دریافت خدمات تعمیرات یخچال

برای تعمیرات یخچال و سرویس یخچال در ابتدا نیاز است که با هریک از بخش ها و دلایل خرابی آن ها آشنا شویم و همانطور که گفتیم یخچال از اجزای مختلفی تشکیل شده که یکی از این اجزا، سیکل تبرید است. تبرید یعنی گرفتن گرما از محفظه‌ای که می‌خواهیم آن را سرد نماییم و این گرما به خارج از آن انتقال پیدا میکند.بنابراین در این چرخه ی سرما ، با استفاده از انتقال گرما به خارج دستگاه، سرما تولید می شود و در یخچال های خانگی این عامل برای سرما سازی و انجماد به کار می رود. اجزای سیکل تبرید شامل لوله مویین ، فیلتر درایر ،کندانسور ،کمپرسور، اواپراتور و مبرد می باشد. بخش اصلی از سیکل تبرید کمپرسور می باشد که در واقع آن را به عنوان قلب یخچال می نامند و به وسیله آن خنک‌کردن انجام می گیرد، این بخش از یخچال که همان موتور نامیده میشود بیشترین مصرف برق را داشته و در قسمت پشتی یخچال قرار دارد. کمپرسور با استفاده از یک موتور الکتریکی فعالیت داشته و کار اصلی را در یخچال انجام می دهد. در زمان هایی که با مشکل کارکرد یخچال روبرو می شویم ممکن است کمپرسور دچار خرابی شده باشد. در این مواقع می توان علائمی را مشاهده کرد به طور مثال سرد نکردن یخچال ،گرم شدن لوله مکش بعد از خاموش شدن، افزایش فشار مکش در یخچال، غیر عادی بودن صدای یخچال و غیره می تواند از موارد علائم خرابی در بخش کمپرسور باشدکه نیاز به تعمیرات یخچال دارد.از دیگر بخش ها که نام برده شد مبرد می باشد ، مبرد یخچال در زمان خرابی علائمی را از خود نشان می دهد ، در واقع در این زمان ها یخچال زیاد سرد نمی شود بخشی از اپراتور دچار برفک می شود. روشن ماندن پیوسته کمپرسور و آمپر پایین دستگاه، همچنین کاهش فشار مکش کمپرسور و غیره از علائم خرابی مبرد یخچال می باشد. کندانسور لوله ی مارپیچی مسی است که در یخچال ها قرار دارد و این قطعه نیز مانند سایر قطعه ها ممکن است با خرابی دچار شود. علائم خرابی کندانسور یخچال بالا بودن درجه حرارت لوله، بالا بودن فشار دهش سیستم و یا قطع شدن صدای پروانه فن کندانسور میباشد. فیلتر درایر یا همان فیلتر خشک کن وسیله ای برای گرفتن ناخالصی از مبرد است که ممکن است خرابی یخچال در ارتباط با خرابی این بخش از یخچال باشد. لوله مویین نیز از متداول ترین وسایل کنترل کننده مبرد میباشند ، این قطعه کنترل فشار مبرد ورودی به اپراتور را برعهده دارد بنابراین این قسمت نیز کارآیی منحصر به فردی را داشته و در صورت خرابی باید حتماً توسط فرد تعمیرکار متخصص تعمیر شود. از جمله علائم خرابی در لوله مویین کاهش شدید فشار مکش کارکرده کمپرسور با صدای بسیار ضعیف و سرد شدن لوله مویین و فیلتر درایر، گرم شدن کندانسور و غیره می باشد. اواپراتور نیز نقش مهمی در خنک سازی یخچال داشته و این قطعه با جذب گرما مانند یک مبدل حرارتی عمل کرده و نسبت به خنک سازی مواد غذایی کمک می کند و ممکن است این قطعه نیز با خرابی روبرو شود.

در بخش اجزای الکتریکی یخچال قطعات زیادی وجود دارد که مهمترین آنها موتور الکتریکی می باشد که دارای سیم پیچی و متشکل از قطعات دیگر است که در صورت خرابی این قطعه یخچال عمل نمیکند.از جمله اجزای الکتریکی یخچال تایمر دیفراست، ترمودیسک، ترموفیوز ،سوئیچ نور، جعبه تقسیم، لامپ، برد فرمان الکترونیکی، اورلود ،رله استارت و غیره می باشد. بخش الکتریکی یخچال بسیار تخصصی بوده و فرد تعمیرکار باید تخصص و مهارت کافی در تعمیرات یخچال را داشته باشد تا عملیات تعمیرات یخچال و سرویس یخچال به خوبی انجام گیرد.باید توجه داشته باشید که تعمیرات یخچال توسط افراد عادی امکان‌پذیر نبوده و نیاز به مهارت لازم دارد.

تعمیرات یخچال

بخش اجزای خارجی یخچال نیز در زمان هایی ممکن است با مشکل خرابی مواجه شود این قطعات که شامل درب، دستگیره، لولا، یخساز، آبریز ،طبقات، کابین ، لاستیک دور درب و غیره می باشد که در مواقعی نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا خواهد کرد. در صورت بروز مشکل در اجزای خارجی یخچال ما می توانیم آن را مشاهده کنیم و علت را بیابیم اما برای تعمیرات یخچال نیاز به فرد متخصص داریم که بتواند تعمیر یخچال و تعویض این قطعات را به خوبی انجام دهد.

خدمات تعمیر یخچال در محل

 در گذشته به دلیل اینکه نمایندگی ها امکان ارائه ی خدمات تعمیرات در محل را نداشتند، افراد مجبور به انتقال لوازم برقی خود به نمایندگی ها بودند به همین جهت این افراد در نزدیکی خود به دنبال نمایندگی خدمات و تعمیرات لوازم خانگی بودند و انواع لوازم از جمله یخچال را به نزدیکترین مرکز انتقال می دادند.به همین جهت تخصص مرکز مورد نظر خیلی مدنظر نبود و صرفاً نزدیکی آن موجب دریافت خدمات از این مراکز می شد، اما امروزه دلیلی برای انتقال یخچال به این نمایندگی ها وجود نداشته و مرکز زیادی هستند که خدمات تعمیر یخچال در محل را ارائه می کنند. تعمیر یخچال در محل و سرویس یخچال می تواند موجب از میان رفتن مشکلات زیادی از جمله دشواری انتقال وسایل به مراکز، امکان آسیب دیدگی در حین جابجایی و هزینه حمل و نقل و غیره شود. مرکز تعمیر پرشین از مراکز تعمیرات لوازم خانگی می باشد که دارای تخصص بالایی در زمینه ی تعمیرات انواع لوازم خانگی می باشد. خدمات تعمیرات یخچال و سرویس یخچال ارائه شده توسط این مجموعه در محل انجام می گیرد و افراد با تماس با مرکز تعمیر پرشین می توانند اقدام به دریافت خدمات تعمیر یخچال در محل و سرویس یخچال نمایند. یخچال از لوازمی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و در زمان هایی این وسیله به دلایل استفاده ی نامناسب، فرسودگی قطعات ، استهلاک و... دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر یخچال پیدا می کند. تعمیر یخچال در محل کی از خدمات تخصصی این مجموعه است که به صورت تخصصی ارائه می شود. افراد برای تعمیر یخچال در محل و سرویس یخچال با تماس با نمایندگی های تعمیر لوازم خانگی می توانند خدمات تعمیر یخچال در محل و سرویس یخچال را با کیفیت های مختلفی دریافت کنند. این خدمات در صورتی که از مراکز معتبر دریافت گردد، بسیار عالی و تخصصی خواهد بود. در صورتی که می خواهید عیب یابی و رفع ایراد لوازم خانگی شما به خوبی انجام گیرد ، می تاونید از مرکز تعمیر پرشین کمک بگیرید. ان مجموعه تعمیر یخچال در محل را با بالاترین کیفیت ارائه می کند. برای ارتباط با تعمیرکاران ما می توانید با یک تماس نسبت به دریافت خدمات تعمیر لوازم خانگی از جمله تعمیر یخچال در محل برخوردار شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :